Kaip atsiranda dantų kiaurymės?

Ėduonis paveikia visų amžiaus grupių žmonių dantis, tam didelę įtaką daro mityba – ką ir kaip dažnai valgome; tai, kiek gerai prižiūrime dantis, ar išsivalome juos po valgymo; ar naudojame dantų pastą su fluoru. Neatsparumas dantų ėduoniui yra paveldimas.

Dantų kiaurymės neatsiranda per naktį, jos atsiranda per ilgesnį laikotarpį.

Bakterijos kaupiasi ant dantų paviršiaus ir susidaro apnašos. Pirmiausia atsiranda maži balti taškeliai dantų emalyje – vadinamasis pradinis ėduonis.

Jeigu nepagerinama ir nepasirenkama tinkama burnos higiena bei priemonės su fluoru, ėduonis toliau vystosi.

Iš pradžių pažeidžiamas danties paviršius (emalis), ilgainiui pasiekiamas dentinas, dantys pasidaro jautrūs. Galiausiai paviršius pažeidžiamas tiek, kad atsiranda kiaurymė.

Kokios priemonės gali apsaugoti nuo ėduonies?

  • Dantų valymas kasdien 2 kartus po valgymo
  • Dantų pasta su fluoru saugiai ir veiksmingai pašalina apnašas
  • Kasdienis dantų valymas tarpdančiams naudojant siūlą arba tarpdančių šepetėlį
  • Kasdienis burnos skalavimo skysčio su fluoru naudojimas
  • Dantų gelio su fluoru, kuris intensyviai stiprina ir padaro dantis atsparius, naudojimas vieną kartą per savaitę
  • Dantų apnašų pašalinimas (atlieka odontologas)
  • Profilaktinis patikrinimas du kartus per metus

Kaip atpažinti dantų ėduonį?

Galima apžiūrėti savo dantis veidrodyje – ar nepakito, pavyzdžiui, baltas emalis. Pakitimai dažnai reiškia, kad dantų emalyje mažėja mineralinių medžiagų. Tokio mineralinių medžiagų sumažėjimo atveju gali būti naudojamos priemonės su fluoru, paskirtos odontologo, net nereikės gręžti.

Kodėl verta rinktis elmex®?

elmex® siūlo suaugusiesiems ir vaikams veiksmingus gaminius, atitinkančius jų poreikius. Jie idealiai suderinti tarpusavyje ir sustiprina vienas kito poveikį.

elmex® dantų pastų, burnos skalavimo skysčių ir papildomai apsaugant dantis vieną kartą per savaitę naudojamų elmex® gelių sudėtyje yra veiksmingų sudedamųjų dalių, kurios remineralizuoja dantis ir apsaugo nuo ėduonies.

elmex® dantų šepetėliai veiksmingai pašalina dantų apnašas net iš tarpdančių. Be to, elmex® tarpdančių valikliai daro valymą optimalesnį, todėl labai sumažėja ėduonies atsiradimo rizika.