Tinkama vaikų dantų priežiūra

Vaiko burna ir dantys nuolat keičiasi. Todėl reikalinga speciali burnos priežiūra

0–3 metai

Dantų dygimas

Kai kūdikis yra 6–8 mėnesių, išdygsta pirmasis pieninis dantis. Paskui išdygta ir visi kiti pieniniai dantys.

Dantų valymas

Pirmieji dantukai turi būti valomi kasdien, ypač svarbu, kad būtų valomi vakare. Taip pašalinamos pavojingos apnašos. Iki 2-ojo gimtadienio dantukai turi būti valomi kartą per dieną su vaikiška dantų pasta, kurios sudėtyje yra fluoro.

 

3–6 metai

Dantų dygimas

Iki 3 metų paprastai išdygsta visi pieniniai dantys, viršutiniame ir apatiniame žandikaulyje pradeda formuotis nuolatiniai dantys.

Dantų valymas

Tokio amžiaus vaikai mėgsta valytis dantis ir pamėginti laikyti įvairiais būdais dantų šepetuką. Jie jau gali patys valytis dantų kramtomąjį paviršių.

Tačiau, vaikui esant tokio amžiaus, pasiekti, kad dantukai būtų be apnašų, bus įmanoma, tik jeigu po to dar kartą juos išvalysite.

6–12 metų

Dantų dygimas

Atsilaisvinę pieniniai dantys, tarpai tarp dantų, dygstantys nuolatiniai dantys burnos higieną šiuo pereinamuoju metu daro sudėtingesnę. Nuolatiniams dantims jau reikia papildomos ir, svarbiausia, kitokios priežiūros. Tai susiję su tuo, kad kiaurymių atsiradimo rizika didesnė.

Dantų valymas

Kad apsaugotumėte naujuosius, nuolatinius dantis ir neatsirastų kiaurymės, rinkitės dantų pastą, kurios sudėtyje yra daugiau fluoro
(1 000–1 500 ppm). Dantų šepetėliai su X formos šereliais labiausiai tinka dantims valyti, nes jie geriau pasiekia apnašas, esančias tarpdančiuose, ir jas pašalina.

Kiaurymių atsiradimo prevencija naudojant fluorą

Vaikiška dantų pasta su fluoru apsaugo nuo kiaurymių atsiradimo. elmex® Kids vaikų dantų pastoje yra tokia veiksmingo amino fluorido koncentracija, kokią odontologai rekomenduoja vaikams (1000 ppm).

Rekomendacijos dėl šepetėlių turi būti pritaikytos kiekvienai šaliai, atsižvelgiant į vietines rekomendacijas.

 

Tinkamas dantų valymas taikant DIV metodą

Brushing chewing surfaces

Dantų kramtomasis paviršius

Pirmiausia šepetėliu braukykite pirmyn ir atgal, kad švarus taptų dantų paviršius. Pradėkite iš dešinės pusės nuo galinių dantų. Pirmiausia valykite apatinio žandikaulio dantis, paskui – viršutinio. Taip pat valykite kairės pusės dantis.

Brushing outer surfaces

Išorinis paviršius

Paskui valykite išorinį paviršių. Valykite taip, tarsi su dantų šepetėliu brėžtumėte apskritimą: pradėkite nuo galinių dantų, baikite priekiniais, taip pat ir kairėje. Sukąskite dantis ir valykite kandžius tokiu pat būdu.

Vidinio paviršiaus valymas

Vidinis paviršius

Vidiniai viršutinio ir apatinio žandikaulių dantų paviršiai taip pat turi būti valomi. Ir vėl pradėkite nuo galinių dantų, valykite „nuo raudonų iki baltų“ – nuo dantenų iki dantų.

Atsiminkite: valyti reikia po kiekvieno valgymo.